Text Marquee not Found!
تقویم
1398 اسفند
سه شنبه
6
ساعت

 

 

سخن روز
در تئوری اگر به انسان در برابر اعمالش مسؤولیت بدهید، در آن صورت حق انتخاب دارد که قبول کند یا نکند
نشانی زاگروس
دفتر مرکزی زاگروس:
اصفهان- میدان آزادی- ابتدای چهارباغ بالا- کوی شهید رئیسی- پ 117- واحد 4
تلفن: 03136616614 و 03136632644 و 09361204664

نماینده تهران: 09107171007
آموزش میکرودرم ابرژن
آموزش اپراتوری و بالینی میکرودرم ابرژن جهت دستگاه های پزشکی و آرایشگاهی
09361204664

ملانوم، سرطان پوستی شایع در کشور

عضو هیئت مدیره انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران با اشاره به شیوع سرطان های پوستی گفت: سرطان مولانوم یکی از سرطان های شایع پوست به شمار می رود.
دکتر حسین فودازی افزود: سرطان ملانوم ابتدا به صورت خال پوستی در بدن فرد مشاهده می شود که می تواند به صورت تومورهای پوستی تغییر ماهیت دهد. برای تشخیص این نوع سرطان از آزمایش استفاده می شود.
عضو هئیت مدیره انجمن آنکولوژی و رادیوتراپی ادامه داد: از روش های تسکینی برای درمان سرطان ملانوم استفاده می شود و این روش ها در ایران نیز قابل انجام است. در بیماری ملانوم با مشکل بیماریابی مواجه هستیم. بیماریابی این نوع سرطان به راحتی انجام نمی شود.
دکتر فودازی تصریح کرد: با توجه به آنکه درمان سرطان ملانوم در مراحل پیشرفته، درمانی قاطع و خوب نخواهد بود و از روش های تسکینی به این منظور بهره می برند. بیماریابی در درمان این بیماری اهمیت دارد به همین دلیل افراد با هر نوع تغییر رنگ خونریزی همراه با درد در خال های پوستی خود توجه کنند.
همچنین توجه کردن به خال پوستی که در یک سطح نامانوس ایجاد شده و یا اینکه به تازگی در سطح پوست فرد ایجاد شده و این خال در گذشته وجود نداشته است اهمیت پیدا می کند.
وی بیان کرد: افراد بهتر است به منظور جلوگیری از ابتلا به سرطان ملانوم، به سطح پوست خود توجه داشته باشند و سطح آن را بازبینی کنند.
رئیس انجمن کلینیال انکولوژی ایران گفت: استفاده از کرم ها و دستگاههای سولاریوم و برنزه کننده می تواند سرطان زا باشد.
دکتر قوام نصیری با اشاره به اینکه نیمی از سرطان ها قابل درمان هستند افزود: عامل اصلی ابتلا به سرطان ناشناخته است اما عوامل مساعد کننده آن شناخته شده است همانطور که مواد غذایی نامناسب می تواند عامل بروز سرطان های معده، روده و مری باشد، آفتاب و کرم های نامناسب عامل سرطان پوست می باشند. وی گفت: سرطان ملانوم (رنگدانه های پوستی) از جمله سرطان های پوست هستند که در خانم ها به ویژه خانم های جوان بیشتر از آقایان دیده می شود.
وی افزود: با توجه به اینکه درمان های جدید این سرطان تنها می تواند 5 سال عمر بیمار را افزایش دهد باید از ابتلا به آن جلوگیری کرد.
رئیس انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران گفت: هر ضایعه پوستی سرطان نیست اما تابش شدید آفتاب و اشعه uvبه ویژه در افراد سفید پوست می تواند ایجاد سرطان ملانوم کند.
وی افزود: هر عاملی که سبب تحریک سلول های پوستی شود از جمله تحریکاتی که در زمان کوتاه با شدت زیاد روی سلول های پوستی انجام می شود می تواند سبب نقص سیستم ایمنی و بروز سرطان شود.
وی تاکید کرد: با مشاهده خال های تیره که رو به سیاه شدن پیش می رود و یا خال هایی که زمان طولانی در بدن به شکل قهوه ای بودند اما به صورت چشمگیر بزرگ شده و تغییر رنگ می دهند باید به متخصص پوست مراجعه کرد.
دکتر قوام نصیری افزود: هر گونه بروز ناگهانی خال در پوست، مخاط دهان، دستگاه گوارش و چشم می تواند خطرناک باشد اما روش های جدید جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی و داروهای جدید تارگت تراپی می تواند در درمان سرطان های پوستی موثر باشد.
دکتر فرهان افزود: ملانوم جزو سرطان های بدخیم 4 مرحله ای است که اگر در مراحل اولیه بیماری تشخیص داده شود، احتمال درمان آن زیاد است و نیمی از افرادی که بیماری آن ها در مرحله اول تشخیص داده می شود به راحتی درمان می شوند و در صورت رسیدن بیماری به مرحله چهارم احتمال درمان فرد فقط 10درصد است.


منبع: هفته نامه عصر پزشکی/ 31 مرداد 1394/ سال چهاردهم شماره355 
محصول ویژه: میکرودرم ابریژن
محصول جدید
 گن های لاغری و بعد ازجراحی
آمریکایی
Rainey


برای قسمت های مختلف بدن
خانم ها و آقایان
http://www.raineywear.com/
پوستی لطیف و شفاف با میکرودرم ابریژن زاگرومد

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید